Suomi-Unkari Seuralla on noin 40 paikallisyhdistystä eri puolilla Suomea. Näet kunkin paikallisyhdistyksen tiedot klikkaamalla sen nimeä alla olevasta listasta.

Perustettu 1981


Puheenjohtaja

Kari Maunula

kari.maunula@nullnetikka.fi

Sihteeri

Hely Kaunismäki

hely.kaunismaki@nullnetikka.fi

Facebook Etelä-Pohjanmaan Suomi-Unkari seura ry

Perustettu 1989


Puheenjohtaja

László Lippai

lippai.mrg@nullsurffi.net


Sihteeri

Mia Lippai

mia.lippai@nullsurffi.net


Facebook
Forssan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1987


Puheenjohtaja

Risto Kinnunen

risto_kinnunen@nullyahoo.com


Sihteeri

Leena Vlasoff

leena.vlasoff@nullgmail.com


Perustettu 1950


Puheenjohtaja

Sanna Manner

sanna.manner@nullhel.fi


Kotisivut
Helsingin Suomi-Unkari Seura

Facebook Helsingin Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1974


Puheenjohtaja

Risto Kaisla

ristokaisla@nullhotmail.com


Sihteeri

Emma Tuomaala

hyvsus@nullgmail.com


Kotisivut
 Hyvinkään Suomi-Unkari Seura

Facebook Hyvinkään Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1977


Puheenjohtaja

Heli Alaja

heli.alaja@nullgmail.com


Sihteeri

Merja Lehtonen

merja.lehtonen@nullkolumbus.fi


Kotisivut
Järvenpään Suomi-Unkari Seura

Facebook Järvenpään Suomi-Unkari Seura

 

Perustettu 1976


Puheenjohtaja

Kaija Karjalainen

kaija.karjalainen@nullluukku.com


Sihteeri

Marja Halonen

marja.halonen0@nullsaunalahti.fi


Facebook
Joensuun Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1958


Puheenjohtaja

Tuomas Laine-Frigren

tuomas.laine-frigren@nulljyu.fi


Sihteeri

Kaisa Saikkonen

kaisa.saikkonen@nulljyu.fi


Facebook
Jyväskylän Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1989


Puheenjohtaja

Marja Hakalax

kaarinan.sus@nullgmail.com


Sihteeri

Aila Elonen

aila.elonen@nullgmail.com

Facebook Kaarinan Suomi-Unkari Seura

 

Perustettu 1977


Puheenjohtaja

Irene Salomäki

irene.salomaki@nullgmail.com


Sihteeri

Riitta-Liisa Karjalainen

rlkarjalainen@nullgmail.com

Kotisivut Kajaanin Suomi-Unkari Seura


Facebook
Kajaanin-Suomi-Unkari-Seura

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Veikko Kumpumäki

veikko.kumpumaki@nullkemi.fi


Sihteeri
Kerttu Ståhlberg

kerttu.stahlberg@nullpp.inet.fi

Perustettu 1993


Puheenjohtaja

Mirja Leijala

mirja@nullleijala.fi


Sihteeri

Riitta Vanhanen

riittakyllikki.vanhanen@nullpp.inet.fi

Perustettu 1973


Puheenjohtaja

Leena Karjalainen

leenakarjalainen@nullkymp.net


Sihteeri

Mari Auvinen

mari.auvinen@nullwindowslive.com


Kotisivut
 Kotkan Suomi-Unkari Seura

Facebook Kotkan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 2012


Puheenjohtaja

Pekka Ainali

pekka.ainali@nullkolumbus.fi


Sihteeri

Merja Rossi

merja.rossi@nullhotmail.fi

Kotisivut Kouvolan Suomi-Unkari Seura

Facebook Kouvolan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1961


Puheenjohtaja

Kaija Tuppurainen

kaija.tuppurainen@nullfimnet.fi


Sihteeri

Anja Kivelä

ao.kivela@nullgmail.com


Kotisivut
Kuopion Suomi-Unkari-Yhdistys

Facebook Kuopion Suomi-Unkari-Yhdistys

 

Perustettu 1952


Puheenjohtaja

Hanna Markkanen

markkashanna@nullgmail.com


Sihteeri

Merja Kokkonen

mk.kokkonen@nullgmail.com


Kotisivut
Lahden Suomi-Unkari Seura


Facebook
Lahden Suomi Unkari Seura

Perustettu 1979


Puheenjohtaja

Pirkko Toivonen

pirkko.toivonen@nullkymp.net


Sihteeri

Mirja Turkia

mirja.turkia@nullgmail.com

Perustettu 1979


Puheenjohtaja

Ritva Mäkelä

ritva.makela@nullkoti.soon.fi


Sihteeri

Sinikka Kilpinen

sinikka.kilpinen@nullkolumbus.fi

Perustettu 1986


Puheenjohtaja

Eija-Riitta Salonen

e-r.salonen@nullkolumbus.fi


Sihteeri

Mira Piispa

mpiispa@nullgmail.com

Perustettu 1994


Puheenjohtaja

Arvo Vuorenmaa

arvo.vuorenmaa@nullgmail.com


Sihteeri

Marja-Liisa Puskala-Posti

mlpuskalaposti@nullgmail.com

Facebook Loviisan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1968


Puheenjohtaja

Kari Ojala

kariojala57@nullgmail.com


Sihteeri

Ari Lehtinen

ari@nulllehtiset.fi


Kotisivut
Mikkelin Suomi-Unkari Seura

Facebook Mikkelin Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1968


Puheenjohtaja

Jenő Kovács

jeno.kovacs@nulloulu.fi


Sihteeri

Riitta Karjalainen

rikarjal@nulloutlook.com


Kotisivut
Oulun Suomi-Unkari Seura


Facebook
Oulun Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1981

Puheenjohtaja
Pertti Kaipiainen

pertti.kaipiainen@nullgmail.com


Sihteeri

Taimi Vuorinen

taimi.vuorinen1@nullgmail.com

Perustettu 1982


Puheenjohtaja

Raimo Ikonen

raimo.ikonen@nullkonsultia.fi


Sihteeri

Hely Raitoo

hely.raitoo@nullluukku.com

Kotisivut Porvoon Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1964


Puheenjohtaja

Vilho Ylönen

vilho.ylonen@nullloppi.fi

Sihteeri
Olli Setälä

olli.setala@nullgmail.com


Kotisivut
Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1974


Puheenjohtaja

Reijo Sulasalmi

reijo11sulasalmi@nullgmail.com


Sihteeri
Rauni Kenttälä

rauni.kenttala@nulloutlook.com

Kotisivut Rovaniemen Suomi-Unkari Seura

Facebook Rovaniemen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1985


Puheenjohtaja

Anneli Kivijärvi-Lehti

anneli.kivijarvi-lehti@nullseutuposti.fi

Sihteeri
Marjukka Nurmi

marjukka.nurmi@nullsalontilipalvelu.fi

Perustettu 1972


Puheenjohtaja

Daniel Nagy

satakunnan.suomiunkari@nullgmail.com


Sihteeri
Kirsi Paavilainen

kirsi.paavilainen@nullgmail.com


Kotisivut
Satakunnan Suomi-Unkari Seura

Facebook Satakunnan-Suomi-Unkari-Seura

Perustettu 1984


Puheenjohtaja

Edit Vilpponen

vditta@nullgmail.com


Sihteeri

Anna Tynkkynen

anna.tynkkynen97@nullgmail.com

Perustettu 1983


Puheenjohtaja

Pekka Joutsenoja

pekka.joutsenoja@nulldnainternet.net


Sihteeri

Vesa Pölkki

ve.po@nulldnainternet.net

Kotisivut Siilinjärven Suomi-Unkari Seura

Facebook Siilinjärven Suomi-Unkari Seura

Perustettu 2000

Puheenjohtaja
Riikka Maijanen

riikka.mudi@nullgmail.com

Sihteeri
Eriika Mikkola

e.maijanen@nullsuomi24.fi


Kotisivut
Sodankylän Suomi-Unkari Seura

Facebook Sodankylän Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Irmeli Kniivilä

irmeli.kniivila@nullgmail.com

Sihteeri
Helka Lumiainen

helkalumiainen@nullgmail.com

Kotisivut Tampereen Suomi-Unkari Seura

Facebook Tampereen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1981


Puheenjohtaja

Seppo Pelttari

maire.pelttari@nullpp.inet.fi

Sihteeri
Teuvo Mykkälä

teuvo.mykkala@nullpp1.inet.fi

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Anneli Zewi

annelizewi@nullhotmail.com


Sihteeri

Marjo Heinonen

marjomarjatta.heinonen@nullgmail.com


Facebook
Turun Suomi-Unkari seura

Perustettu 1976


Puheenjohtaja

Tuulikki Mattila

tuulikkimattila@nullhotmail.com


Sihteeri

Outi Kangas

outikangas3@nullgmail.com

Perustettu 1982


Puheenjohtaja

Reijo Lehtonen

reijo.lehtonen@nullvlk.fi


Sihteeri

Jorma Hakala

jorma.e.hakala@nullgmail.com

Perustettu 1973


Puheenjohtaja

Seija Puha

seijapuha@nullgmail.com


Sihteeri
Liisa Sainio

liisasainio1@nullgmail.com

Perustettu 1988


Puheenjohtaja

Tauno Kinnunen

tauno.kinnunen@nullgmail.com


Sihteeri

Maija-Liisa Repo

lisperepo52@nullgmail.com


Kotisivut
Ylä-Savon Suomi-Unkari seura