Suomi-Unkari Seuralla on yli 30 paikallisyhdistystä eri puolilla Suomea. Näet kunkin paikallisyhdistyksen tiedot klikkaamalla sen nimeä alla olevasta listasta.

Perustettu 1981


Puheenjohtaja

Kari Maunula

kari.maunula@nullnetikka.fi

 

Sihteeri
Pekka Mikkonen

pekka.mikkonen@nullnetikka.fi

 

Facebook Etelä-Pohjanmaan Suomi-Unkari seura ry

Perustettu 1987


Puheenjohtaja

Risto Kinnunen

risto_kinnunen@nullyahoo.com


Sihteeri

Leena Vlasoff

leena.vlasoff@nullgmail.com

 

Perustettu 1950


Puheenjohtaja

Irene Wichmann

irene.wichmann@nulloutlook.com

 

Sihteeri

Jaana Nykänen

nykanenjaana2@nullgmail.com

 

Kotisivut Helsingin Suomi-Unkari Seura

Facebook Helsingin Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1974


Puheenjohtaja

Arto Nikkilä

arto@nullah-hifisystems.fi


Sihteeri

Emma Tuomaala

hyvsus@nullgmail.com

 

Kotisivut Hyvinkään Suomi-Unkari Seura

Facebook Hyvinkään Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1968, toimimaton 2010-, uudelleenjärjestäytymiskokous 2018


Puheenjohtaja

Antti Ahonen

antti.juhani.ahonen@nullgmail.com

Sihteeri

 

Facebook Hämeenlinnan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1976


Puheenjohtaja

Kaija Karjalainen

kaija.karjalainen@nullluukku.com


Sihteeri

Eija Suhonen

eijasuhonen@nullyahoo.com

 

Facebook Joensuun Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1958


Puheenjohtaja

Tuomas Laine-Frigren

tuomas.lainefrigren@nullgmail.com


Sihteeri

Ville Häkkinen

ville.m.hakkinen@nullgmail.com

 

Facebook Jyväskylän Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1977


Puheenjohtaja

Heli Alaja

heli.alaja@nullgmail.com


Sihteeri

Merja Lehtonen

merja.lehtonen@nullkolumbus.fi

 

Kotisivut Järvenpään Suomi-Unkari Seura

Facebook Järvenpään Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1989


Puheenjohtaja

Marja Hakalax

marja.hakalax@nullgmail.com


Sihteeri

Aila Elonen

aila.elonen@nullgmail.com

 

Facebook Kaarinan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1977


Puheenjohtaja

Irene Salomäki

irene.salomaki@nullgmail.com


Sihteeri

Riitta-Liisa Karjalainen

rlkarjalainen@nullgmail.com

 

Kotisivut Kajaanin Suomi-Unkari Seura

Facebook Kajaanin-Suomi-Unkari-Seura

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Veikko Kumpumäki

veikko.kumpumaki10@nullgmail.com


Sihteeri

Kerttu Ståhlberg

kerttu.stahlberg@nullpp.inet.fi

Perustettu 1993


Puheenjohtaja

Riitta Vanhanen

riittakyllikki.vanhanen@nullpp.inet.fi


Sihteeri

Sari Louna

sari.louna@nullgmail.com

 

Facebook Keurusseudun Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1973

 

Puheenjohtaja

Mari Auvinen

mari.auvinen@nullwindowslive.com

 

Sihteeri

Oivi Joffel

oivijoffel@nullgmail.com

 

Kotisivut Kotkan Suomi-Unkari Seura

Facebook Kotkan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 2012


Puheenjohtaja

Pekka Ainali

pekka.ainali@nullkolumbus.fi


Sihteeri

Merja Rossi

merja.rossi@nullhotmail.fi

 

Kotisivut Kouvolan Suomi-Unkari Seura

Facebook Kouvolan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1961


Puheenjohtaja

Kaija Tuppurainen

kaija.tuppurainen@nullfimnet.fi

 

Sihteeri

Raili Pursiainen

rhpursiainen@nullgmail.com

 

Kotisivut Kuopion Suomi-Unkari-Yhdistys

Facebook Kuopion Suomi-Unkari-Yhdistys

Perustettu 1952


Puheenjohtaja

Timo Halme

timosaku@nullgmail.com

 

Sihteeri
Hanna Markkanen

markkashanna@nullgmail.com

 

Kotisivut Lahden Suomi-Unkari Seura

Facebook Lahden Suomi Unkari Seura

Perustettu 1979


Puheenjohtaja

Ritva Mäkelä

rmtmi@nullkolumbus.fi

 

Perustettu 1986


Puheenjohtaja

Eija-Riitta Salonen

eijarita.salonen@nullgmail.com


Sihteeri

Minna Demeter

minnavalimaki@nullgmail.com

Perustettu 1994


Puheenjohtaja

Leif Rosqvist

rosqvistl@nullgmail.com


Sihteeri

Oiva Romunen

oiva.romunen@nullhotmail.com

 

Facebook Loviisan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1968


Puheenjohtaja

Kari Ojala

kariojala57@nullgmail.com


Sihteeri

Seppo Sinkko

seppo.sinkko@nullsurffi.fi

 

Kotisivut Mikkelin Suomi-Unkari Seura

Facebook Mikkelin Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1968


Puheenjohtaja

Kaisa Pietilä

kaisapie@nullgmail.com


Sihteeri

Anna Paaso

oulunsus@nullgmail.com

 

Kotisivut Oulun Suomi-Unkari Seura

Facebook Oulun Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1982


Puheenjohtaja

Raimo Ikonen

raimo.ikonen@nullkonsultia.fi


Sihteeri

Mia Soós

miamaaritzsoos@nullgmail.com

 

Kotisivut Porvoon Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1964


Puheenjohtaja

Vilho Ylönen

vilho.ylonen56@nullgmail.com

 

Sihteeri

Olli Setälä

olli.setala@nullgmail.com

 

Facebook Riihimäen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1974


Puheenjohtaja

Reijo Sulasalmi

reijo11sulasalmi@nullgmail.com


Sihteeri

Rauni Kenttälä

rauni.kenttala@nulloutlook.com

 

Kotisivut Rovaniemen Suomi-Unkari Seura

Facebook Rovaniemen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1972


Puheenjohtaja

Daniel Nagy

68isis@nullgmail.com


Sihteeri

Sirkka-Liisa Savinen

sirkkaliisa.savinen@nullgmail.com

 

Kotisivut Satakunnan Suomi-Unkari Seura

Facebook Satakunnan-Suomi-Unkari-Seura

Perustettu 1983


Puheenjohtaja

Pekka Joutsenoja

pekka.joutsenoja@nulldnainternet.net


Sihteeri

Vesa Pölkki

ve.po@nulldnainternet.net

 

Kotisivut Siilinjärven Suomi-Unkari Seura

Facebook Siilinjärven Suomi-Unkari Seura

Perustettu 2000

 

Puheenjohtaja

Riikka Maijanen

riikka.mudi@nullgmail.com

 

Sihteeri

Eriika Mikkola

eriika.mikkola@nulloutlook.com

 

Kotisivut Sodankylän Suomi-Unkari Seura

Facebook Sodankylän Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Irmeli Kniivilä

irmeli.kniivila@nullgmail.com

 

Sihteeri

Helka Lumiainen

helkalumiainen@nullgmail.com

 

Kotisivut Tampereen Suomi-Unkari Seura

Facebook Tampereen Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1981


Puheenjohtaja

Raija Kontio

raija.kontio@nullpp3.inet.fi

 

Sihteeri

Arja-Leena Jokinen

jokinenarjaleena@nullgmail.com

 

Facebook Tornion Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1951


Puheenjohtaja

Anneli Zewi

annelizewi@nullhotmail.com


Sihteeri

Marjo Heinonen

marjomarjatta.heinonen@nullgmail.com

 

Facebook Turun Suomi-Unkari seura

Perustettu 1982


Puheenjohtaja

Reijo Lehtonen

reijo.s.lehtonen@nullgmail.com


Sihteeri

Jorma Hakala

jorma.e.hakala@nullgmail.com

Perustettu 1973


Puheenjohtaja

Seija Puha

seijapuha@nullgmail.com


Sihteeri

Liisa Sainio

liisasainio1@nullgmail.com

 

Kotisivut Vantaan Suomi-Unkari Seura

Perustettu 1988


Puheenjohtaja

Tauno Kinnunen

tauno.kinnunen@nullgmail.com


Sihteeri

Maija-Liisa Repo

lisperepo52@nullgmail.com


Kotisivut
Ylä-Savon Suomi-Unkari seura