Vuosikokouksesta

Vuosikokouksessa 22.3.2016 käsiteltiin sääntömääräiset asiat:

Jäsenmaksu pysyy entisellään eli 25 euroa.

Puheenjohtajana jatkaa Heli Alaja. Hallituksen jäseninä jatkavat Osmo Björkman (varapuheenjohtaja), Merja Lehtonen (sihteeri, kirjanpitäjä), Tuula Pulkkinen (rahastonhoitaja), Eva Elsö (emäntä), Jari Ahola, Heikki Ahtiainen, KIrsti Kutvonen, Pekka Rokka, Liisa Viras ja uutena Antti Virtanen. Hallitustyöstä luopuivat Mirkku Forsell ja Marita Virkki, joille lämpimät kiitokset vuosien aktiivisesta työstä. Toiminnantarkastajaksi valittiin Jaakko Mäkelä ja varalle Kalevi Saarela.

Lähin tapahtuma on Järvenpää-päivä la 7.5., jolloin osastolla on perinteisesti esittelypöytä Tuusulanjärven Saksa-seuran teltassa. Tervetuloa tapaamaan!

Syyskuussa on osaston vieraaksi tulossa Suomi-Unkari Seuran puheenjohtaja Irmeli Kniivilä. Sunnuntaina 30.10. järjestämme yhteistyössä Keravan Viro-seuran kanssa Keravalla iltapäivän ystävyystoiminnan merkeissä.