Matkalla Unkarissa

Kuvia perhevierailuista ja muista seuran matkoista.

Huhtikuussa 2023 Koillis-Unkarin kiertomatkalla

Kohteina olivat Eger, Hortobágy, Nyíregyháza ja Budapest. Matkalle osallistui 16 henkilöä ja järjestelyt toteutettiin osittain yhteistyössä matkatoimiston kanssa. Mielenkiintoinen ohjelma, kesäisen lämmin sää, kukkivat puut ja kauniit tulppaani-istutukset hurmasivat matkalaiset. Nyíregyházan ystävyysseuran puheenjohtaja Zoltán Pályille luovutettiin Suomi-Unkari seuran hopeinen ansiomerkki..

Transilvanian matka kesällä 2018

Suomi-Unkari seuran hopeisen ansiomerkin luovutus Róbert Hudivókille Nyíregyházassa 11.9.2016

Perhevierailumatkat Nyíregyházaan kesällä 2006 ja 2003

Viininkorjuumatka Tállyaan syksyllä 2004

Vuoden 1996 maahantulojuhlassa Nyíregyházan kaupungin vieraana