Seuran uusi puheenjohtaja Irmeli Kniivilä kuvassa keskellä, oikealla entinen puheenjohtaja Jorma Vuorinen ja vasemmalla Rácz-palkittu Reima T. A. Luoto. Kuva Merja Viitanen.

Helsingissä 26.4.2014 pidetty Suomi-Unkari Seuran edustajakokous valitsi tamperelaisen Irmeli Kniivilän seuran puheenjohtajaksi kaudelle 2014-2016. Hän on toiminut valtakunnallisen seuran hallituksessa vuodesta 2005 alkaen ja varapuheenjohtajana vuosina 2008-2013. Hän on myös Tampereen paikallisyhdistyksen puheenjohtaja. Kniivilä puhuu erinomaisesti unkaria, hän on toiminut mm. suomen kielen lehtorina Szegedissä ja Romanian unkarilaisalueella Kolozsvárissa.

Heino Nyyssönen Jyväskylästä jatkaa seuran varapuheenjohtajana myös vuonna 2014. Toiseksi varapuheenjohtajaksi valittiin Seija Puha Vantaalta.

Kniivilä seuraa puheenjohtajan paikalla Jorma Vuorista.