Kuvallinen historia talteen ja kaikkien iloksi!

Yhdistyksemme on täyttänyt tänä vuonna 70 vuotta. Se on pitkä taival kansalaisjärjestölle. Siksi seuran hallitus haluaa koota seuran toimintaan liittyvää kuva-ainestoa ja jakaa sen koko jäsenkunnan kesken.

Jos Sinulla on sellaisia digikuvia, dioja, valokuvia tai negatiiveja, jotka liittyvät Tampereen Suomi-Unkari Seuran matkoihin tai tilaisuuksiin, ota yhteys meihin! Lähetä sähköposti Tenho Takalolle <tenho.takalo@gmail.com> tai soita hänelle (puh. 040 7323728). Kerro, millaisia kuvia Sinulla on ja sovi,
o miten seuramme voi saada digikuvasi käyttöönsä tai
o miten voimme saada käyttöömme valokuvasi tai negatiivisi digitointia varten ja
o miten alkuperäiset kuvat tai negatiivit palautetaan Sinulle.

Tenho Takalo vastaa mielellään kuvia ja kuvien vastaista käyttöä koskeviin kysymyksiin.