Loppusyksuyn yleisötapahtumat peruuntuvat

Hyvät Tampereen Suomi-Unkari Seuran jäsenet!

Joulu todellakin lähestyy, mutta korona on edelleen elämässämme mukana. Vaikka Tampereen seudulla tilanne on koronan suhteen melko hyvä, emme kuitenkaan voi tietää, miten epidemia kehittyy. Riski koronan voimakkaampaan leviämiseen on yhä olemassa.

Joulun alla meillä oli suunnitelmissa pitää perinteiset leivontapäivämme, joulumyyjäisemme sekä pikkujoulumme. Valitettavasti joudumme tiedottamaan, että kaikki nämä tapahtumat on peruttu. Olemme todella pahoillamme!

Toivomme, että ensi vuosi, jolloin yhdistyksemme täyttää 70 vuotta, on meille kaikille kaikin puolin parempi ja voimme tarjota jäsenillemme jälleen runsaasti monipuolisia tapahtumia.Nyt kun emme pysty näkemään toisiamme tapahtumissa, pyydämme teitä seuraamaan www- ja Facebook-sivujamme. Facebook-sivuillemme pyrimme lisäämään Unkari-tietoutta, videoita sekä kauniita jouluisia kuvia, jotka toivottavasti tuovat teille iloa.

Tampereen Suomi-Unkari Seuran hallitus